ANKARA BALGAT EVDEN EVE NAKLİYAT ŞİRKETİ WEB SİTESİNE HOŞGELDİNİZ.
Open
X

Antik Eser ve Antika Taşımacılığı.

Antika Eser ve Antika Taşımacılığı

Antika taşıma, özel bir uzmanlık, bilgi ve beceri isteyen taşıma yöntemidir. Taşınacak eşya adı üzerinde antika olduğu, eşya sahibi açısından maddi ve manevi değeri büyük olduğu için ayrı bir özen gerektirmektedir.

Antika eşyalar genellikle ağır parçalar olduğu için, taşımayı yapacak firma açısından seçilecek paketleme malzemeleri ve personel gücü doğru tercih edilmelidir. Bu yüzden nakliye için firma araştırması yapılırken antika taşıma üzerine deneyimli olmasına dikkat edilmelidir.

Antika Eser ve Antika Taşıma

Tüm taşıma işlemlerinde olduğu gibi, antika eser ve antika taşıma işlemleri sırasında karşılaşılma ihtimali olan her durum doğru programlanmalı ve gerekli tüm tedbirler alınmalıdır. Bunun için taşınmadan önce exper tarafından gerekli inceleme yapılarak, eserlere yönelik tüm detaylar (ağırlık, boyut, yapıldığı malzeme,…) hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Çünkü, taşınma sırasında antikalar için paketleme malzemelerinden, personel gücüne kadar tüm detaylar ve taşınma planı detayları ile hazırlanmalıdır. Taşınma sırasında kullanılacak kamyon içerisinde gerekli korumaların hazırlanması gerekir.

Antika eser ve antika taşımada firma olarak yaptığımız işlemler;

  • Taşınacak antikada, sökülmesi gereken parçalar varsa marangozumuz tarafından özenle parçalar sökülür.
  • Kırılma gibi olumsuzlukların yaşanmaması adına özel ambalajlama yapılır.
  • Her türlü sallantı ya da darbelere karşılık önlem amaçlı boyutları büyük olan antikalar, köpüklerle paketlenir.
  • Tüm ürünler ambalajlandıktan sonra, koruma amaçlı sandıklara konulur.
  • Özenle gerekli sayıdaki nakliye personeli tarafından araçlarımıza taşınır.
  • İstenilen adrese gidilerek, taşıma işlemi gerçekleştirilir. Sökülen parçalar tekrar birleştirilerek, taşıma öncesi haline getirilerek kurulum ve taşıma işlemi tamamlanır.

Antika Eser, Antika Taşıma ve Sigorta

Antika eser ve antika taşıma için seçeceğiniz firmada ilk dikkat etmeniz gereken tecrübe olarak belirtilmişti ve daha sonrasında yaşanma ihtimali olan olumsuzluklar için; firma ile yapılacak sözleşme içeriğine dikkat etmeniz gerekir. Koşullar size uygun ve fiyat konusunda da anlaşma sağlandı ise, sözleşmeyi imzalamayı unutmayınız.

Firmamız tarafından araca eşyaların yüklenmesi itibarı ile sigorta işlemleriniz başlamış olup, her türlü tedbir alınarak sorunsuz taşıma için garanti vermiş oluyoruz.